Jak vybrat nejlepší sportovní hodinky

Sháníte pro sebe nejlepší sportovní hodinky, ale jste ztracení v mnoha značkách a modelech? Pomůžeme vám s výběrem. Prohlédněte si stručného průvodce, který rozsekne váš problém.

Nejlepší sportovní hodinky podle Heuréky

Trh je skoro zamořený stovkami modelů známých značek a tisíci modelů značek druhé třídy. Pokud hledáte nejlepší sportovní hodinky, jednoznačně se zaměřte na kvalitu. Proto se zde budou točit pouze značky jako Garmin, Suunto a Polar, které kategorii sportovních hodinek vévodí.

 


Nejlepší sportovní hodinky. Co to pro vás znamená?

Pro každého jsou nejlepší sportovní hodinky něco jiného. Běžci dají nejspíš přednost řadě Forerunner od Garmin, horolezci zase modelu Vertical od Suunto.

Každý od nejlepších sportovních hodinek vyžaduje odlišné parametry a na to byste se měli zaměřit. Říci si, které funkce skutečně potřebujete.

 

Nejdřív si tedy promyslete, k čemu všemu chcete své nejlepší sportovní hodinky používat.

Pokud třeba běháte výhradně maratony, není zcela nutné kupovat multifunkční hodinky Suunto Spartan Ultra, které mají přednastavené 80 aktivit. Vystačíte si například s hodinkami na běh Garmin Forerunner 35 Optic.

 

 


Jak jsem postupoval při výběru svých nejlepších sportovních hodinek

Měl jsem to celkem jednoduché. Protože nejradši běhám rogaining na 24 hodin, primární pro mě byla maximální výdrž baterie. Musel jsem se tedy poohlížet v kategorii multifunkčních hodinek. Na výběr jsem měl 2 značky - Garmin a Suunto.

Pouze hodinky Suunto nabízely úchvatnou výdrž baterie, papírově až 200 hodin v režimu trackování po 60 sekundách. Výběr se zúžil na modely Suunto Ambit3 Peak a Vertical. Kamarád mi poradil, že i když “Verticaly” mají kompaktnější vzhled, “Peaky” jsou při trackování přesnější.

Tradá! Mé nejlepší sportovní hodinky byly na světě.

 

Abychom vám výběr nejlepších sportovních hodinek usnadnili, připravili jsme pro vás stručného průvodce  nejzajímavějšími modely a funkcemi.

 

Stručný průvodce výběrem nejlepších sportovních hodinek


Nejlepší sportovní hodinky na kolo, běhání a turistiku

 

 
 
 

 

 

Recenze TomTom Runner 3

 

 

 

 

Nejlepší sportovní hodinky na triatlon a multisport

 

 

 
 
 

 

 

 

Recenze Polar M430

 

 


Nejlepší outdoorové sportovní hodinky

 

 
 
 

 

 

 

Recenze Suunto Ambit3 Vertical

 

 

 


Nejlepší sportovní fitness hodinky

 

 
 
 

 

 

 

Recenze Garmin Vivofit 4

 

 Nejlepší sportovní hodinky podle výdrže baterie

 

Nutno podotknout, že se jedná o maximální a “papírové” hodnoty, kterých dosáhnete speciálním nastavením úsporného režimu.

Například u sportovních hodinek Suunto Ambit3 Peak se na dlouhou výdrž baterie dostanete při GPS trackování po 60 sekundách, musíte mít vypnuté bluetooth, omezené notifikace a šetřit.Přečtěte si některý z našich dašlích článků na téma sportovní hodinky

 

Nejlepší sportovní hodinky podle Heuréky

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články