Fitness hodinky s GPS, nebo bez?

Výhody a nevýhody

Při výběru fitness hodinek musíte vzít v úvahu řadu funkcí. Zásadní je, jestli koupit hodinky s vlastním GPS senzorem, nebo trackovat s pomocí svého chytrého telefonu. Jaká jsou pro a proti obou možností?

Ať už chcete měřit uběhnutou vzdálenost, nebo zjistit svou aktuální polohu, bez GPS se neobejdete (pokud nejste příznivci orientačních sportů a nemáte v kapse náhodou buzolu a mapu).

Máte ale na výběr. Buď si koupíte fitness hodinky se zabudovaným GPS senzorem, nebo se spolehnete na svůj smartphone, který hodinkám vysílá data o poloze. Podívejme se na obě varianty:

Fitness hodinky s vlastní GPS – větší pohoda, rozměry, vyšší cena a menší výdrž

Fitness hodinky s GPS

Chytré mobilní telefony máme sice přirostlé k uším, ale že bychom je museli neustále tahat s sebou?

Hlavní výhodou fitness hodinek s GPS je, že mobil nepřekáží v kapse, protože zůstane odpočívat někde pěkně ve skříňce, nebo v batohu, a vy si naplno vychutnáte svou oblíbenou aktivitu. Fitness hodinky s GPS si se vším poradí sami. Pokud chcete data přenést do aplikace v chytrém telefonu, uděláte to kdykoliv později.

Rozměry samotného GPS senzoru jsou sice celkem malé, ale pokud ho máte ve svých fitness hodinkách, trochu narostou: Mají větší tloušťku a začínají se podobat spíše sportovním hodinkám.

Mezi otravnější nevýhody fitness hodinek s GPS patří, že si rády pochutnávají na energii a více spotřebovávají baterii. Když často využíváte GPS, fitness hodinky vám vydrží zhruba 2 až 4 dny. A časté nabíjení se obvykle neřadí k oblíbeným aktivitám.

Fitness hodinky bez GPS – nižší cena, výpadky mapování, překážející mobil

Čím méně funkcí, tím nižší cena. Pro fitness hodinky bez GPS nemusíte sahat tak hluboko do kapsy.

Protože je není třeba nabíjet tak často (vydrží klidně i 4 týdny bez nabití), životnost baterky je mnohem delší. Co si budeme nalhávat – výrobci příliš neřeší výměnu baterek, jakmile baterie doslouží, abyste si kupovali novější model fitness hodinek.

Když si fitness hodinky berou polohu z chytrého mobilu, neočekávejte naprostou přesnost. Tváří se, jako že všechno perfektně měří, ale když se pak propojíte s aplikací a prohlížíte si zpětně svou aktivitu, můžete zjistit, že trackování trasy začalo až o 3 kilometry později. To jsou pak výsledky k ničemu.

K tomu si připočtěte, že ještě musíte mít mobil stále u sebe a hlídat ho: Je dostatečně nabitý? Funguje GPS? Má dostatečnou kapacitu paměti? Je při sportu v bezpečí…?

Více starostí, méně zážitků z aktivity.

Pokud potřebujete často sledovat a vyhodnocovat trasu, rozhodně jděte do fitness hodinek s GPS.

Oblíbené fitness hodinky s GPS

Hledáte sportovní hodinky z jiné kategorie? Přečtěte si další články.

Další články