Fitness hodinky s GPS, nebo bez?

Výhody a nevýhody

Fitness hodinky mají řadu funkcí, až z nich jde hlava kolem.. Zásadní je, jestli koupit hodinky s vlastním GPS senzorem, nebo trackovat s pomocí svého chytrého telefonu. Jaká jsou pro a proti obou možností?

Ať už chcete měřit uběhnutou vzdálenost, nebo zjistit svou aktuální polohu, bez GPS se neobejdete (pokud nejste příznivci orientačních sportů a nemáte v kapse náhodou buzolu a mapu).

Máte ale na výběr. Buď si koupíte fitness hodinky se zabudovaným GPS senzorem, nebo se spolehnete na svůj smartphone, který hodinkám vysílá data o poloze. Podívejme se na obě varianty.

Fitness hodinky s vlastní GPS – větší pohoda, větší rozměry, vyšší cena a menší výdrž

Fitness hodinky s GPSChytré mobilní telefony máme sice přirostlé k uším, ale že bychom je museli neustále tahat s sebou?

Hlavní výhodou fitness hodinek s GPS je, že mobil nepřekáží v kapse, protože zůstane odpočívat někde pěkně ve skříňce, nebo v batohu, a vy si naplno vychutnáte svou oblíbenou aktivitu.

Fitness hodinky s GPS si se vším poradí sami. Pokud chcete data přenést do aplikace v chytrém telefonu, uděláte to kdykoliv později.

Rozměry samotného GPS senzoru jsou sice celkem malé, ale pokud ho máte ve svých fitness hodinkách, trochu narostou: Mají větší tloušťku a začínají se podobat spíše sportovním hodinkám.

Mezi otravnější nevýhody fitness hodinek s GPS patří, že si rády pochutnávají na energii a více spotřebovávají baterii.

Když často využíváte GPS, fitness hodinky vám vydrží zhruba 2 až 4 dny. A časté nabíjení se obvykle neřadí k oblíbeným aktivitám.

 

Fitness hodinky bez GPS – nižší cena, výpadky mapování, překážející mobil

Čím méně funkcí, tím nižší cena. Pro fitness hodinky bez GPS nemusíte sahat tak hluboko do kapsy.

Protože je není třeba nabíjet tak často (vydrží klidně i 4 týdny bez nabití), životnost baterky je mnohem delší. Co si budeme nalhávat – výrobci příliš neřeší výměnu baterek, jakmile baterie doslouží, abyste si kupovali novější model fitness hodinek.

Když si fitness hodinky berou polohu z chytrého mobilu, neočekávejte naprostou přesnost. Tváří se, jako že všechno perfektně měří, ale když se pak propojíte s aplikací a prohlížíte si zpětně svou aktivitu, můžete zjistit, že trackování trasy začalo až o 3 kilometry později. To jsou pak výsledky k ničemu.

K tomu si připočtěte, že ještě musíte mít mobil stále u sebe a hlídat ho: Je dostatečně nabitý? Funguje GPS? Má dostatečnou kapacitu paměti? Je při sportu v bezpečí…?

Více starostí, méně zážitků z aktivity.

Pokud potřebujete často sledovat a vyhodnocovat trasu, rozhodně jděte do fitness hodinek s GPS.

Oblíbené fitness hodinky s GPS

 

 

 

Hledáte sportovní hodinky z jiné kategorie? Přečtěte si další články.

 

Chytré náramky s GPS na Heuréce

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články