Hodinky s GPS

Výhody a porovnání s chytrými telefony

Pokud sportujete a pozorujete ostatní sportovce, určitě jste si všimli, že aktivitu začínají u svého zápěstí. Zmáčknou čudlík u hodinek, spustí trackování a “jedou”. Jsou hodinky s GPS skutečně nutné ke sportování?

Všudypřítomnosti hodinek s GPS si nejde nevšimnout. Jestli zrovna nevybíháte s GPS hodinkami na ruce, jste v menšině.

Měli byste hodinky s GPS taky mít?

Hodinky s GPS? Záleží na tom, proč sportujete

Pokud si sportujete jenom tak pro radost, nepotřebujete hodinky s GPS žádného druhu.

Hodinky s GPS

Když vám stačí třeba bezcílně vyběhnout do lesa, nebo na kole objevovat krásná zákoutí a nevyžadujete sledování času a vzdálenosti, hodinky s GPS by vás jen rušily a otravovaly.

Jestli ale sportujete kvůli specifickým cílům, jako je třeba výkon nebo hubnutí, hodinky s GPS vám v mnohém ulehčí práci.

Získáte přesná data, s nimiž lze pracovat při tréninku, při plánování i při závodech. Data a čísla přesně zaznamenávají úroveň kondice a říkají vám, jak na tom jste.

Když jedete například na kole, asi rádi vidíte, jak jste rychlí a kolik jste toho ujeli. Ani to nemusí být nutně kvůli výsledkům, ale prostě jenom proto, abyste třeba domů dorazili včas.


Hodinky s GPS a chytré telefony. Co je přesnější?

Chytré telefony jsou ještě všudypřítomnější než hodinky s GPS. Do každého smartphonu si můžete stáhnout zdarma aplikace jako Runkeeper, MapMyRun, Runtastic, Endomondo, Nike+ apod.

Všechny tyto aplikací dělají totéž – používají vestavěný modul GPS v telefonech pro sledování pohybu. Takže proč investovat do hodinek s GPS, když tuhle funkci už máte v mobilu?

Přesnost hodinek s GPS je přibližně 2 až 4 metry, kdežto přesnost mobilního telefonu s GPS je cca 5 až 10 metrů.
Metr sem, metr tam, ale pro sportovce to může být rozdíl zcela zásadní. Obzvláště, když poctivě trénuje a každá sekunda zlepšení hraje roli.

Nutno dodat, že technologie se neustále zdokonalují a rozdíly v přesnosti hodinek s GPS a chytrých telefonů se stírají.Výhody a nevýhody sledování dat s pomocí hodinek s GPS

Klady

  • Přesně víte, jak váš trénink probíhá.
  • Informace nutné pro pochopení aktuální úrovně.
  • Jednoduchá kontrola stavu během závodu.
  • Vysoká přesnost.
  • Vyšší efektivita.

Zápory

  • Vyšší pořizovací náklady.

 Výhody a nevýhody sledování dat na chytrém telefonu

Klady

  • Aplikace na chytrý telefon jsou v základu zdarma.
  • Další funkce při sportu - Poslech hudby, mapy apod.

Zápory

  • Rozměry mobilního telefonu.
  • Nižší výdrž baterie.

 Hodinky s GPS - ke sledování a zlepšování jednoznačně ano

Hodinky s GPS ke sportu v podstatě nepotřebujete. Například u běhání vám stačí jenom boty, běžecké kalhoty, tričko a chuť hýbat se.

Jde-li vám o dosahování cílů, hodinky s GPS jsou skvělým parťákem, který vám pomůže ke zlepšení.Nejzajímavější hodinky bez GPS

 

 

 

Recenze hodinek bez GPS Fitbit Charge 2

 

 

 

Nejzajímavější hodinky s GPS

 

 

 

Recenze hodinek s GPS Garmin Forerunner 935

 

 

 

 Přečtěte si další články o sportovních hodinkách

Sportovní hodinky s GPS na Heuréce

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články