7 důvodů, proč používat fitness hodinky

Fitness hodinky jsou parádním pomocníkem pro sledování a vyhodnocování všech malých i velkých fitness cílů, od udržení kondice až po hubnutí. Proč se vám vyplatí mít fitness hodinky na ruce a jaké jsou nejlepší modely?

Fitness hodinky

Nejlepší způsob, jak si splnit všechny své cíle, je sledování každodenních aktivit a průběžně měřit výkon.

Fitness hodinky jsou skvělým zařízením pro začátečníky i pokročilé v oblasti zdraví a fitness, kteří pravidelně cvičí.

Přečtěte si 7 výhod, které vám přinese pravidelné používání fitness hodinek.


1. Fitness hodinky vám umožňují sledovat pokrok

Je přirozené chtít vědět, jaké děláte při cvičení pokroky. Zvyšuje to vaši motivaci i výkon. Fitness hodinky pomáhají evidovat statistiky cvičení, generují je v grafické podobě a napovídají, kde se můžete zlepšit.

Mezi typické funkce fitness hodinek patří počítání kalorií, kroků, měření vzdálenosti, tepové frekvence a rychlosti.


2. Trenér, který je skoro zdarma

Najmout si osobního trenéra může být pro někoho nákladné. Investice do fitness hodinek vás stojí řádově pár tisíc korun a v mnoha ohledech udělají podobnou službu jako trenér.

Některé modely nabízejí dokonce i praktické tipy na cvičení, které jsou přizpůsobené vaší aktuální kondici.


3. Fitness hodinky pomáhají stanovit si reálné cíle

Když se podceníte, nenaplníte svůj maximální potenciál. Pokud si toho na sebe naložíte příliš a cílů nedosáhnete, jste demotivovaní. Fitness hodinky jsou ideálním prostředkem k tomu, abyste si stanovili dosažitelné cíle a dokázali je taky splnit.


4. Fitness hodinky sledují vaše zdraví

V dnešní uspěchané době není čas na nic. V klidu si sednout, odpočinout si, relaxovat, najíst se v pohodě, napít… Opravdu. Znám lidi, kteří jsou skutečně tak zaneprázdnění, že myslí jenom na práci.

Fitness hodinky v tomhle případě můžou pomoci. Díky sledování tepové frekvence, spálených kalorií nebo času stráveného odpočinkem vám svým způsobem řeknou:

Hele, brzdi, už toto je moc, dej si pauzu…

Nebo vás naopak donutí k pravidelnému cvičení a pohybu.


5. Fitness hodinky formují návyky

Jak se donuti zajít třikrát týdně do posilovny? Jak chodit včas spát a dát si aspoň 7 hodin spánku denně? Fitness hodinky sledují a vyhodnocují změny, které vám pomůžou začlenit zdravé návyky do každodenního života.

Můžou to být pravidelné přestávky na kávu, nebo odpolední přestávky. Cokoliv, co podpoří vaše zdraví.


6. Fitness hodinky udržují motivaci

Během cvičení vás potkají dobré a špatné týdny. Daří se daří a pak prásk, nestihnete si zajít zaběhat, nabourá vám to celý režim a motivace padá ke dnu. S fitness hodinkami na ruce zůstanete stále plní motivace.

Jedna vlaštovka neúspěch nedělá. Statistiky fitness hodinek vám ukážou, že i když se něco nepovedlo, stále jste na dobré cestě.

Kromě toho vás namotivuje také sdílení výsledků na sociálních sítích a porovnání se svými virtuálními souputníky.


7. Co se měří, to se zlepšuje

Proč máme potřebu vše měřit a zaznamenávat? Protože když máme přehled, jednodušeji se zlepšíme. Fitness hodinky vás skutečně můžou dovést k lepšímu stravování, kvalitnějšímu spánku, odpočinku a pravidelnému cvičení.

Fitness hodinky vám dávají zpětnou vazbu v reálném čase, která je prostředkem ke zlepšení výkonů nebo dosažení osobních cílů.

Správné využívání funkcí fitness hodinek posunou vaše zdraví na vyšší stupínek.


Nejlepší chytré fitness náramky podle Heuréky

 

 

 Jak vybrat základní fitness hodinky

Prohlédněte si základního průvodce. Zjistíte, jak se ve fitness hodinkách zorientovat a které modely jsou nejzajímavější.

 

 Zajímají vás další tipy sportovních hodinek? Pročtěte si další články na našem blogu.

Porovnat chytré náramky

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články