Cyklistické boty

6

Cyklistické boty

Cyklistické boty (tretry) vám pomohou maximálně efektivně přenášet sílu z vašich nohou do cyklistických pedálů.

Většina cyklistických bot je dodávána se systémem pro uchycení nášlapných pedálů. V nabídce nechybí ani cyklistické boty MTB z prodyšného a velmi pohodlného materiálu. U cykloturistických bot je u nášlapů záslepka, která se buď sundá nebo namontuje na pedál.

Díky cyklistickým botám bude vaše noha výborně zpevněná díky ergonomické konstrukci. Puchýřů se bát nemusíte díky polstrování v oblasti paty a jazyka.

Silniční cyklistické boty mají pevnou hladkou podrážku, a proto nejsou vhodné k běžnému chození. Aby byla zajištěna dostatečná opěrná plocha pro přenos síly, připevňuje se na podrážku v přední části boty velký úchyt (kufr) pro nášlapný systém upevnění k pedálu. Kvůli vystouplému kufru a hladké podrážce nejsou silniční cyklistické boty vhodné pro jízdu na horských kolech.

Podívejte se na další kategorie, které souvisí s kategorií cyklistické boty: zimní tretry na kolotretry na kolo MTBtretry na kolocyklo tretry MTBcyklo tretrycyklo botycyklistické tretry MTBcyklistické tretryboty na kolo.