Sportovní hodinky na kolo

Proč se hodí, klíčové vlastnosti a nejlepší modely

Sportovní hodinky na kolo získávají na oblibě, i když je základním vybavením každého cyklisty tachometr. Čím to je? A v jakém případě se sportovními hodinkami na kolo vybavit?

S oblíbeností sportovních hodinek specializovaných na různé sporty roste také zájem o sportovní hodinky na kolo. Neexistují sice vyloženě modely stvořené přímo pro cyklistiku, tak jak to je třeba u hodinek Garmin Forerunner pro běžce, ale výrobci si uvědomují, že sportovní hodinky na kolo mají smysl.

Řešením jsou modely, které myslí právě i na cyklisty.


Sportovní hodinky na kolo předčí cyklopočítače v rozmanitosti měření

Pro mnohé cyklisty je stále nejlepší formou měření cyklopočítač pevně připevněný na řídítkách. Může mít velký a přehledný displej, lepší zobrazování map a více místa pro zobrazování údajů o jízdě... V podstatě jde pouze o tu obrazovku.

Existují ale situace, kdy mají sportovní hodinky na kolo větší význam – i cyklisté si rádi odskočí k jinému sportu. Rádi se proběhnou, zaplavou si, nebo si vyjdou na dlouho vysokohorskou túru.

K tomu všemu postačí jedny hodinky, které zároveň splňují parametry vhodné pro cyklistiku (když si vyberete správně).

Pokud chcete sledovat pouze ujetou vzdálenost, tempo a čas, sportovní hodinky na kolo a cyklopočítač jsou stejně užitečné. Jestli ale chcete na kolo sledovat všechny další metriky, jsou dobrým doplňkem sportovní hodinky na kolo, které mimo jiné umí měřit tepovou frekvenci, zaznamenávat trasu, určovat teplotu, nadmořskou výšku a mnohem víc.


Klíčové vlastnosti sportovních hodinek na kolo

Sportovní hodinky na kolo by měly splňovat některé klíčové parametry, aby vám při vyjížďkách byly co platné.

Cyklistický režim přednastavený ve sportovních hodinkách

I když se některé sportovní hodinky zdají určené k jiným účelům než na kolo, mohou mít přednastavený “cyklo režim”. To je příklad třeba hodinek Garmin Forerunner 945.

Tenhle mód je důležitý proto, abyste mohli sportovní hodinky na kolo synchronizovat například s aplikací Strava, díky které své výsledky sdílíte a sestavujete si tréninkový program.

Životnost baterie, když chcete jezdit daleko

Životnost baterie je pro sportovní hodinky na kolo kritická. Nejen kvůli tomu, abyste bez problému mohli na kole strávit celý den. Pokud hodinky spárujete s chytrým telefonem a ještě hrudním pásem, baterie ubývá velmi rychle. Proto patří výdrž baterie mezi důležité parametry při výběru sportovních hodinek na kolo.

Měření tepové frekvence ze zápěstí, nebo hrudním pásem

Co se měří, to se zlepšuje. Pokud vám jde o výkon, sportovní hodinky na kolo jsou skvělé v tom, že si můžete snadno měřit tep a mít kontrolu nad aktuálním fyzickým stavem a data vyhodnocovat.


3 modely sportovních hodinek, které jsou na kolo jako dělané

Všechny sportovní hodinky na kolo, které níže najdete jsou multifunkční (multisportovní). Proto kromě “cyklo režimu” mají řadu dalších módů, které určitě využijete.

Garmin Forerunner 945

Recenze sportovních hodinek na kolo Garmin Forerunner 945

 

 

Sportovní hodinky Garmin Forerunner 945 Optic na Heuréce

 

 

Polar Vantage M

  • Přehledný a velký displej, který skvěle funguje i za šera.

Recenze sportovních hodinek na kolo Vantage M

 

 

Sportovní hodinky Vantage M na Heuréce

 

Garmin Fenix 5

  • Nejlepší kompatibilita s tréninkovými aplikacemi.
  • Kompatibilita s cyklopočítači.
  • Podpora Shimano Di2 a příslušenstvím ANT+.

Recenze sportovních hodinek na kolo Garmin Fenix 5

 

 

Sportovní hodinky Garmin Fenix 5 na Heuréce

 Ať už jste zastánci silničního kola, nebo do rukou radši berete rovná řídítka, se sportovními hodinkami na kole uděláte cyklistiku mnohem zábavnější. A pokud jste zaměření na výkon, změříte více parametrů, které lépe vyhodnotíte a proměníte v užitečná data pro další výkony.

 


Zajímáte se o další typy sportovích hodinek? Čtěte dál

 

Sportovní hodinky a sporttestery na Heuréce

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články