Sportovní hodinky Garmin

Proč patří mezi špičku na trhu?

Značka Garmin se řadí svými sportovními hodinkami mezi to nejlepší, co na trhu najdete. Čím to je, že jsou synonymem kvality, uživatelské přívětivosti a stylu?

Nejprodávanější hodinky Garmin

 

Pryč jsou dny, kdy firma Garmin vyráběla pouze navigace do auta nebo k outdoorovým aktivitám. Když se dnes řekne “Garmin”, většina aktivních lidí si značku spojí se sportovními hodinkami.

Sportovní hodinky Garmin – pro širokou škálu aktivit, od běhání po golf

Sportovní hodinky Garmin jsou vhodné pro jakoukoliv aktivitu, což je dělá tak unikátními. Žádná jiná značka vám nenabídne tolik možností, ze kterých si vybrat.

Běhání, turistika, plavání, golf, letectví… Některé sportovní hodinky Garmin jsou malé, jiné velké. Některé poskytují základní funkce, jiné jsou funkcemi doslova nadupané…

Každopádně vám tak široký výběr dává možnost efektivně měřit svou oblíbenou aktivitu, aniž byste měli “na ruce” zbytečné funkce nebo váhu navíc.

Nebo naopak můžete sáhnout po multifunkčních hodinkách, které zmáknou všechny aktivity najednou, ale výměnou za vyšší hmotnost a rozměry.

Spolehněte se, že když do hodinek investujete, vydrží. A pokud zatoužíte po novém modelu, staré s přehledem prodáte. Drží si svou vysokou hodnotu po několik let.

Sériových řad sportovních hodinek Garmin je mnoho a je snadné se v nich ztratit. Můžete zabřednout do zkoumání parametrů a pak vlastně nevíte, jaký typ zvolit.

Pro základní orientaci ve sportovních hodinkách Garmin vám pomůže jednoduché rozdělení.

Série sportovních hodinek Garmin a jejich využití

Prémiové multisporty – sportovní hodinky Garmin Fenix

Řada Fenix patří mezi top multifunkční hodinky. Je vhodná pro všechny sportovce, kteří chtějí maximum funkcí s maximálním výkonem. V hodinkách najdete barometr, teploměr, akcelerometr a desítky dalších funkcí, které levnější modely nenabízejí.

Za vyšší cenu získáte prvotřídní kvalitu a vzhled, který se hodí i k běžnému nošení do práce.

Proč jsem si vybral sportovní hodinky Garmin Fenix 2

Jako první hodinky jsem si koupil staré bazarové Garmin Fenix 2. I když už byly na trhu modernější modely jako Fenix 3, 5 a další odnože, překvapilo mě, co všechno “dvojky” umí. Pokud se sportovními hodinkami začínáte, nebojte se koupit použité. Vyzkoušíte si, co dokážou a jestli vám sedí. Ono je někdy míň víc.

Ale jestli chcete na první dobrou investovat 20 tisíc do sportovních hodinek Garmin Fenix 5x Sapphire , vaše volba.

 

Specialita pro běžce – sportovní hodinky Garmin Forerunner

Série sportovních hodinek Garmin Forerunner se honosí jediným zaměřením. Funkce, vzhled a rozměry jsou vyvážené pro běžce všech výkonnostních skupin. Jsou tedy osekané o funkce, které by náročnějším uživatelům mohly chybět (barometr, teploměr, vyšší výdrž baterie).

 

 

 

Fitness hodinky pro každý den – sportovní hodinky Garmin Vivoactive, Vivosport a Vivosmart

Sportovní hodinky Garmin v sérii “Vivo” jsou chytrými fitness hodinkami v několika verzích. Jsou vhodné pro měření denní aktivity, cvičení ve fitku, ale s přehledem zvládnou i trackování běhu. Dražší modely vypadají elegantně jako klasické modely, mají GPS, optické měření tepu ze zápěstí či měření VO2 max.

 

Vzhůru do oblak – sportovní hodinky Garmin D2

Sportovní hodinky Garmin série D2 vycházejí z modelu Fenix 5 Plus. S ohledem na piloty a letecké nadšence hodinky navíc disponují funkcemi jako nadmořská výška, rychlost letu, magnetická buzola, gyroskop, letecké mapy, celosvětová databáze letišť, teplota venkovního vzduchu apod.

 

 

 

Pro chytré námořníky – sportovní hodinky Garmin Quatix

Sportovní hodinky Garmin řady Quatix jsou zaměřeny na mořské prostředí. Když hodinky propojíte s lodním řídicím systémem, můžete klidně kormidlovat a ovládat loď z podpalubí pomocí podpory ANT. K tomu umí vše jako klasické multifunkční hodinky Garmin.

 

 

 

Potápěčský “počítač” – sportovní hodinky Garmin Descent

Sportovní hodinky Garmin Descent jsou postavené speciálně pro potápěče. Pomůžou naplánovat ponor do nejmenších detailů. Vstupní a výstupní body s GPS, sledování podvodní trasy, výstrahy pro kontrolu kyslíku a dalších limitů… Dále nabízejí stejné funkce jako multisportovní Fenix 5X.

 

 

 

Golfový pomocník – sportovní hodinky Garmin Approach

Golfové hodinky vynikají snadným ovládáním a mnoho specializovanými funkcemi. Zobrazují vzdálenosti ke greenu či k překážkám, poskytují souhrn kola a umí ukázat celkovou odehranou vzdálenost a čas. Značka Garmin patří mezi hrstku výrobců, kteří vyrábějí hodinky se zaměřením na golf.

 

 

 

Jak vidíte, značka Garmin vám dává neuvěřitelnou škálu výběru. Od jednoduchých běžeckých až po prémiové multisportovní hodinky.

Při výběru je jen třeba dávat pozor, abyste vybrali sportovní hodinky, jejichž funkce potřebujete a využijete.

Sportovní hodinky Garmin na Heuréce

Další články o sportovních hodinkách

 

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články