Sportovní hodinky Suunto

V čem je značka nejlepší? Jaké jsou nejznámější modely?

Značka Suunto je ikonou na poli sportovních hodinek. Patří mezi nejoblíbenější pro vytrvalostní sportovce, od hobíků až po profesionály. Čím si sportovní hodinky Suunto získají i vás?

Nejprodávanější hodinky Suunto podle Heuréky

 

Suunto je finská společnost založená v roce 1936. Specializuje se výhradně na prémiové sportovní a outdoorové hodinky. Nikdy nevyráběla nic jiného. To se může zdát jako hendikep s ohledem na největšího konkurenta – značku sportovních hodinek Garmin, která naopak hýří neskutečným množstvím modelů pro různé aktivity a sporty.

Jenže...

Sportovní hodinky Suunto jdou v některých parametrech na dřeň

Je to právě o tom, že sportovní hodinky Suunto mají jedno specifické zaměření – ve většině případech jsou multifunkční s tím bonusem, že dovedou vždycky o kousíček víc než konkurence.

Pokud se bavíme například o výdrži baterie, jsou sportovní hodinky Suunto na špici. A je jedno, že model Ambit3 Peak už je na trhu nějaký ten pátek… Stejně stále dokáže trackovat až 200 hodin s GPS v režimu 60 sekund.

 

Nevadí, že některé modely nemají dotykový displej a jsou černobílé. Nevadí, že nejsou chytré. Přesto se stále prodávají a mají úspěch. Krásným důkazem je zlatý pár skyrunningu – Kilian Jornet a Emelie Forsberg. Oba patří do Team Suunto.

Dlouhá historie navrhování spolehlivých sportovních hodinek činí značku Suunto výjimečnou. Podívejme se na nejzajímavější a nejznámější série.

Proč jsem si vybral sportovní hodinky Suunto Ambit3 Peak

Mé první sportovní hodinky se honosily názvem Garmin Fenix 2. Byla to skvělá zkušenost. Když baterie odešla do věčných lovišť, hned jsem věděl, jaké další hodinky chci: Ambit3 Peak.

Garmin Fenix 2 a Suunto Ambit3 Peak jsou v mnoha ohledech velmi podobné. Jenže Suunto měly něco navíc. Zdá-li se mi ikonické. A nebylo to jenom tím, že baterie vydrží při nejpřesnějším trackování kolem 20 hodin. I když měly drobné vady, stejně jsem je považoval za top hodinky v dané kategorii. A jestli baterie ještě neumřela, mám je dodnes...

 

Série sportovních hodinek Suunto a jejich využití

Špička pro vytrvalostní sporty – sportovní hodinky Suunto Ambit

Aktuálně je na trhu usazená série Ambit3. Jsou to multisportovní GPS hodinky, které řadu let nabízejí nejlepší funkce a parametry pro dlouhotrvající aktivity: Ultra, jízda na kole, vysokohorská turistika apod. Parametrům vévodí extrémně dlouhá výdrž baterie a odolnost. Mezi nejznámější varianty patří modely Run , Sport, Peak a Vertical.

 

 

 

Moderní nástupce Ambitů – sportovní hodinky Suunto Spartan a Baro

Sportovní hodinky Suunto Spartan a Baro jsou následovníky řady Ambit. Přicházejí s dotykovým a barevným displejem, lepší konektivitou a řadou chytrých funkcí. Stejně jako řada Ambit ji koupíte v několika cenových relacích: Od základních Spartan Trainer až po Spartan Ultra ,které soupeří se sportovními hodinkami Garmin Fenix 3 a výš. Sportovní hodinky Suunto Baro zase patří mezi top modely finské značky.

 

 

 

 

Outdoorový speciál – sportovní hodinky Suunto Traverse

Sportovní hodinky Traverse jsou prvotřídními outdoorovými hodinkami. Hodí se primárně pro turistiku a horolezectví. Díky barometru umí předpovídat počasí, západ a východ slunce a přesně měří nadmořskou výšku. Hodinky jsou vybavené také kompasem a baterkou.

 

 

 

Chuťovka pro dobrodruhy – sportovní hodinky Suunto Core

Sportovní hodinky Core jsou vybavené výškoměrem, barometrem a kompasem. Ideální pro dobrodruhy, kteří chtějí sejít z cesty a bloumat divočinou. Ale pozor. Hodinky nemají GPS modul, ani žádné chytré funkce. Jsou to “přísné” outdoorové hodinky, která vám dopřejí tak trochu návrat k “jádru”.

 

 

 

Sporttester bez GPS – sportovní hodinky Suunto Fitness

Značka se řadou sportovních hodinek Suunto Fitness trochu odklání od svého zaměření na outdoorové modely. Tyto fitness hodinky jsou klasikou pro měření denních aktivit – kvalita spánku, hladina stresu, běhání, posilování a cvičení. Data z GPS měření získáte až po spárování s chytrém telefonem.

 

 

 

I když značka sportovních hodinek Suunto nenabízí takové množství modelů a speciálních typů na konkrétní sportovní aktivity jako například Garmin, má své srdcaře a vždycky je bude mít.

Důvodem je vysoká jakost, životnost a parametry, kterým se jiné sportovní hodinky neblíží.

Začtěte se do dalších článků o sportovních hodinkách

Sportovní hodinky Suunto na Heuréce

Uvažujete o nákupu sportovních hodinek nebo sporttesteru? Přemýšlíte, jaké jsou pro vás nejlepší sportovní hodinky? Jestli sportovní hodinky Garmin nebo sportovní hodinky Suunto? Nebo jsou pro vás nejlepší fitness hodinky či běžecké hodinky
Při výběru je třeba si dát pozor na to, abyste vybrali typ, který vyhoví vašim potřebám – multifunkční hodinky, chytré hodinky, sportovní hodinky na kolo, hodinky na běh, fitness hodinky nebo hodinky na plavání. Nezapomeňte, že v mnoha případech je důležité mít hodinky s GPS. Ať už jde o fitness hodinky s GPS nebo hodinky na běhání s GPS. S našimi tipy a radami si při výběru sportovních hodinek hravě poradíte.

Další články