Cyklovýlet po východní části středních Čech

Teď už tedy k samotnému zmiňovanému cyklistickému výletu. Nejprve bych chtěl sdělit pro koho je trasa vůbec vhodná. Je to velice jednoduché. Tato trasa je vhodná pro všechny, samozřejmě to platí pro ty, co vlastní kolo. Výlet se dá naplánovat s různými zastávkami, jako např. v Sadské, kde je starý zámek, který je možno si prohlédnout z venku nebo se vydat na prohlídku interiérů.

Rodiny s dětmi, starší cyklisté a spoustu dalších si určitě ocení, že se převážná část trasy výletě táhne okolo řeky Labe a tudíž, zde není žádné riziko nebezpečí jako je například na silnicích apod.

Polabská cyklotrasa neje označení č. 19 a je možno si ji vyhledat na mapě. Pro ty, kteří jezdí častěji, bych uvedl nějaké technické informace o trase. Trasa je převážně rovná, místy malé kopce, spíše táhlé. Po silnicích se jede jen málo, převažuje zde hlavně šotolina nebo polní cesty. Polabská cyklotrasa jsou pouze vyježděné koleje od aut a sem tam, nějaký kus asfaltu. Jak je vidět na mapě, tak celková délka trasy je něco málo pod 60km, takže opravdu není problém si naplánovat celodenní rodinný výlet a za pěkného počasí se hezky projet.

Určitě bych doporučil si s sebou vzít nějaké jednoduché nářadí a rezervní duše, protože se může stát, že někde na nerovném terénu píchnete nebo vyklepete nějaké šroubky.

Jediné co bych určitě nedoporučil je jízda na silničním kole. Je možné to na něm odjet, ale nemuselo by to dobře dopadnout, proto bych spíše doporučil horské kolo nebo kolo trekové (krosové). Zde je uveden výškový profil trasy (interval 5m), kde je vidět, že převýšení není zase tolik vysoké a jedná se pouze o mírně narůstající nebo klesající nadmořskou výšku.

Celý dnešní cyklovýlet končí v Kouřimi. Pro zdatnější cyklisty je výzvou se vrátit zpět nějakými jinými cyklostezkami nebo stejnou cestou. Pro ty, kterým to bude stačit, je v Kouřimi vlak nebo autobus, kterým se dostanete určitě tam, kam potřebujete.


Cyklistická trasa 1619184 - powered by Bikemap 

Rád bych Vás pozval na další články z mých cest. V červenci letošního roku se chystám na cestu kolem ČR, kde celková suma kilometrů by měla na konci činit přes 2000km. Jednotlivé články o zajímavých místech, náročnosti trati a spoustu dalších zajímavostí naleznete postupně na blogu Rogelli.

Krásné cyklozážitky přeje Pavel Franc

 

Chcete si vydělat spoluprací na našem blogu?

Více informací naleznete na této stránce - klikni zde.

Další články