Wolfgangsee: kam jezdil na dovolenou už císař pán

Výhled na Wolfgangsee

Wolfgangsee patří k nejkrásnějším jezerům v Rakousku, a tak není divu, že tyrkysový klenot přitahuje návštěvníky již desítky let. Oblast patří k těm prominentnějším v Solné komoře. Tady se rekreovali i rakouští císaři a ve vesničce St. Gilgen se narodila matka slavného skladatele W. A. Mozarta. Objevte Wolfgangsee s námi a získejte inspiraci na příští dovolenou.

 

 

Základní shrnutí – co se hodí vědět, než vyrazíte k Wolfgangsee

 

Wolfgangsee je 9. největší jezero v Rakousku a leží v oblasti Solné komory (Salzkammergut) v nadmořské výšce 538 m.

 • Země: Rakousko
 • Vzdálenost z Prahy: 365 km (čas 4:10)
 • Jazyk: němčina
 • Měna: euro
 • Doklady pro vstup: stačí občanský průkaz

Další užitečné informace o Rakousku

Aktivity u Wolfgangsee

 •   cykloturistika
 •   pěší turistika
 •   běhání
 •   lyžování
 •   koupání
 •   památky
 •   wellness
 •   pro děti

Wolfgangsee v zimě

Počasí u Wolfgangsee a nejlepší termín, kdy vyrazit
Skvělá letní dovolená v Rakousku

 

Dovolenou u Wolfgangsee si užijete především v létě. Koupání, projížďka lodí, výlety na kole i pěšky do okolních kopců – to je jen krátký výčet aktivit, které tu můžete v letní sezóně podniknout. Pokud si chcete užít jezero bez návalu lidí, vydejte se sem v červnu nebo září.

V zimě se na jezeru Wolfgangsee bruslí, ale za lyžováním byste se museli vydat do nedalekého střediska Postalm, kde je pouze 12 km sjezdovek. Pokud vás přesto návštěva Wolfgangsee v zimě láká, spojte ji s nedalekým Salzburkem třeba během adventních trhů.

Průměrné teploty u Wolfgangsee

Average min and max temperatures in Bad Ischl, Austria

Turistické informace a slevy

Chcete si nechat doporučit výlety a trasy od místních? Tak se zastavte v jednom z informačních center. Jedno se nachází v St. Gilgen na adrese Mondsee Bundesstr. 1a (otevírací doba) a druhé v St. Wolfgang v ulici Au 140 (otevírací doba).

V regionu Wolfgangsee využijete slevovou kartu Salzkammergut Sommer-Card. Tu zakoupíte za 3,90 €, pokud strávíte alespoň 3 noci u jednoho z ubytovatelů, kteří jsou zapojeni v programu. Karta je platná od 1. května do 31. října a získáte s ní slevu až 25 % na různé atrakce – například projížďku lodí po Wolfgangsee. Více informací najdete na webu salzkammergut.at.

Mozarthaus, Wolfgangsee

Nejlepší ubytování u Wolfgangsee
Jednoduché penziony i hotely pro náročné

 

Chystáte se k Wolfgangsee s partnerem nebo s celou rodinou? Máme tipy na ubytování pro každého z vás z portálu booking.com.

V hlavní letní sezóně rezervujte ubytování s velkým předstihem. Ty nejlepší penziony a hotely se rychle vyprodají a zbydou spíše ty dražší.

Ubytování pro dva (cena za dvoulůžkový pokoj):

Ubytování pro rodinu (cena za 2 dospělé + 2 děti):

Aktivity a tipy na výlety u Wolfgangsee

 

Jezero Wolfgangsee pro celou rodinu

Ať už milujete vodní radovánky v jakékoliv podobě, u Wolfgangsee si přijdete na své. Kolem jezera je celá řada pláží, které jsou podle úrovně zázemí zdarma (např. Badewiese Sonnplatz) nebo placené (Naturstrand Wasswiese).

Až vás plavání v průzračné vodě omrzí, můžete jezero objevovat také z paluby lodi, nebo si v jedné z mnoha půjčoven obstarejte kajak či paddleboard.

Teplota vody v jezeře v létě překročí 20°C.

Parní zubačkou na vyhlídku Schafberg

Výlet historickou zubačkou SchafbergBahn na vyhlídku nad jezerem Wolfgangsee byste neměli vynechat! Parní železnice vozí návštěvníky na vrchol Schafberg (1783 m n. m.) už od roku 1893. Samotná jízda je zážitek a co teprve až dorazíte na vrchol! Tam na vás bude čekat dechberoucí výhled na pět třpytivých jezer: Wolfgangsee, Irrsee, Mondsee, Fuschlsee a Chiemsee.

Zubačkou na Schafberg

Schafberg

S dětmi do volnočasového parku i za zvířátky

Plánujete dovolenou u Wolfgangsee s dětmi? Pak určitě neuděláte chybu s návštěvou Allwetter Freizeitpark. To je volnočasový park s atrakcemi pro děti uvnitř i venku. Malí dobrodruzi si užijí prolézačky nebo trampolíny.

Děti budou stoprocentně nadšené také z letní bobové dráhy ve Stroblu nebo mini ZOO se zvířátky z farmy v městečku Abersee.

Jsou vám tyto výlety málo? Vyrazte k nedalekému Mondsee, Attersee, do Salzburku nebo Hallstattu.

Tipy na cyklotrasy v okolí Wolfgangsee
Pohodová vyjížďka, nebo náročný celodenní výlet?

 

Pokud se chystáte k Wolfgangsee na dovolenou na kole, máme pro vás hned několik tipů na krásné trasy.

Kolem jezera Wolfgangsee

kolo  střední  32,4 km 3:53 h 969 m 969 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Udělejte okruh kolem celého jezera Wolfgangsee, ať zjistíte, která zákoutí jsou nejkrásnější a kde je nejlepší koupání. Cestou budete projíždět městečky St. Gilgen, St. Wolfgang a kolem zámku Schlossmayrhof.

Wolfgangsee jezero

Do termálů v Bad Ischl

  lehká  29,2 km 2:08 h 298 m 298 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Stačí popojet jen 12 km od Wolfgangsee a jste ve vyhlášeném lázeňském městečku Bad Ischl. V termální vodě s vysokým obsahem soli se léčily celé císařské rodiny. Na kole jste tu během hodinky a celý den si můžete užívat hýčkání v rezortu Eurothermen.

Bad Ischl

Kolem Schafbergu a Schwarzensee

  těžká 41,2 km 4:54 h 1600 m 1600 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Trasu začnete v St. Gilgen a kolem zámku Hüttenstein se vydáte na okruh kolem vrcholu Schafberg. Čekají vás výhledy na jezero Wolfgangsee, zastavíte se u Schwarzensee a v jedné z mnoha horských chat můžete zakousnout něco na posilněnou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sonne gefunden #😎

Příspěvek sdílený Karin Hofstätter (@carine_2703),

 

Tipy na turistické a běžecké trasy

 

Zwölferhorn – nejkrásnější výhled nad jezerem

  těžká  11,8 km 5:06 h 982 m 976 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Na horu Zwölferhorn vede lanovka ze St. Gilgen, ale lepší pocit si z výletu odnesete, když si nahoru vyšlapete po svých. Nejdříve budete stoupat lesem, až se dostanete na horské pastviny a dále až na vrchol Zwölferhorn (1521 m n. m.). Jakmile vyjdete z lesa, je krásný výhled na jezero Wolfgangsee zaručen!

Pohodový výlet kolem Fuschlsee

  střední  11,4 km 3:44 h 376 m 376 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Ještě nemáte dost krásných alpských jezer? Tak se vydejte na výlet k nedalekému Fuschlsee. Trasa vede téměř stále po rovině, a tak se hodí pro celou rodinu. Cestou si vyhlídněte ten nejhezčí plácek na koupání a svlažte se v průzračné vodě.

Fuschlsee

Výběh kolem vrcholku Bürgl

  lehká  5,3 km 0:50 h 172 m 172 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Pokud ani na dovolené nechcete nechat svoje běžecké boty odpočívat, dejte si krátký výběh ze Stroblu. Nejdříve poběžíte po promenádě, pak lesem a zpět se vrátíte po cestě nad jezerem, jež vede po dřevěných molech nad vodou. Vyběhněte hned brzy ráno, ať se vám nemotají pod nohy ostatní výletníci.

Wolfgangsee

 

Objevte další destinace v RakouskuKam jinam na dovolenou?

 

 

Chystáte se na dovolenou do Rakouska? Objevte všechny krásné regiony našeho jižního souseda. Na cyklisty a pěší turisty čekají desítky kilometrů tras v Tyrolsku, Korutanech a Zell am See. Je vám to málo? Pak se vydejte napříč Rakouskem po slavné Dunajské cyklostezce. Města Vídeň, Salzburg, Graz a Hallstatt lákají na historické a kulturní památky. Milovníky hor nadchne masiv Dachstein a nejvyšší hora Rakouska Grossglockner. Hledáte ideální místo pro rodinnou dovolenou? Vyrazte k jednomu z nádherných rakouských jezer Wolfgangsee, Achensee, Attersee nebo Mondsee. S našimi tipy si naplánujete nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku!

Další články