Dachstein: sportovní dovolená v létě i zimě

Výhled na Dachstein

Dachsteinský horský masiv patří k symbolům Rakouska, který láká turisty nejen v zimě, ale také v létě. 300 horských jezer, na 100 vodopádů a nespočet vrcholků hor s výhledem na stále bílý ledovec. To vás na Dachsteinu čeká.

Oblast je zaslíbená aktivním sportovcům všeho druhu. Nezáleží na tom, zda jste rekreační cyklisté, nebo horolezci hledající výzvy – v regionu Schladming-Dachstein si naplánujete dovolenou přesně podle svého gusta. Mrkněte, jak na to!

 

 

Základní shrnutí – co se hodí vědět, než vyrazíte

 

Dachstein je horský masiv ve spolkové zemi Štýrsko s nejvyšší horou Hoher Dachstein (2995 m n. m.) mezi městy Schladming, Ramsau a Gosau.

 • Země: Rakousko
 • Vzdálenost z Prahy: 380 km (čas 4:45)
 • Jazyk: němčina
 • Měna: euro
 • Doklady pro vstup: stačí občanský průkaz

Naplánujte si dovolenou v Rakousku

Aktivity v Dachsteinu

 •   cykloturistika
 •   pěší turistika
 •   běhání
 •   lyžování
 •   koupání
 •   historie a památky
 •   wellness
 •   pro děti

Dachstein

Počasí v Schladming-Dachstein a nejlepší termín, kdy vyrazit

 

Dachstein v létě

V létě si dovolenou v oblasti Dachsteinu užijí všichni milovníci pěší turistiky, cyklistiky, ale i horolezectví nebo paraglidingu. Neuvěřitelně široká nabídka aktivit a nádherná příroda láká turisty z celého světa. Na druhou stranu většina návštěvníků objevuje jen nejznámější lákadla pomocí lanovek, a tak si stačí přivstat nebo vyrazit po svých.

Pokud se chystáte na dovolenou v Schladming-Dachstein mimo sezónu na jaře nebo na podzim, pohlídejte si otevírací doby – např. ledové jeskyně jsou přístupné až od 1. května.

Lyžování na Dachsteinu

Srdcem lyžařské oblasti kolem horského masivu Dachstein je město Schladming. Také podle něj nese lyžařské středisko svůj název: Schladming-Dachstein. Chcete sjíždět svahy od rána do večera? Pak se vám bude líbit propojení pomocí skipasu Ski Amadé, který platí celkem pro 760 km sjezdovek na pomezí Salcburska a Štýrska.

Sezóna trvá od prosince až do dubna. Na milovníky bílé stopy čeká přes 200 km tras vybíhajících z vesnice Ramsau.

Dachstein v zimě

Turistické informace a slevy

Chcete poradit, co je v regionu k vidění přímo od místních? Tak se zastavte v informačním centru ve Schladmingu. Těší se na vás na adrese Rohrmoosstraße 234.

Pro slevy v regionu se vyplatí pořídit si Schladming-Dachstein Sommercard. Díky slevové kartě získáte přístup k více než 100 atrakcím zdarma a dalším stovkám slev. Kartu není možné zakoupit, ale dostanete ji bezplatně při pobytu v partnerském ubytování. Každý den je v ceně cesta jednou lanovkou. Seznam aktivit a hotelů zapojených v programu najdete na webu schladming-dachstein.at.

Nejlepší ubytování kolem Dachsteinu

Chystáte se k Dachsteinu s partnerem, nebo s celou rodinou? Máme tipy na ubytování pro každého z portálu booking.com.

Ubytování pro dva (cena za dvoulůžkový pokoj):

Ubytování pro rodinu (cena za 2 dospělé + 2 děti):

Aktivity a tipy na výlety kolem Dachsteinu

 

Ať už hledáte pohodovou dovolenou, nebo vzrušení při adrenalinových sportech, v regionu Dachstein se máte na co těšit. 1000 km turistických tras, 1000 km trailů pro horská kola, 22 via ferrat – to jsou jen některá nej, která vás čekají. Co určitě nesmíte minout?

Vyhlídky Skywalk a 5fingers

Panoramatická vyhlídka Skywalk s proskleným dnem a tzv. Schody do prázdna přímo na ledovci – nic pro osoby trpící závratí! Kdo jí ale netrpí, bude mít ohromující štíty dachsteinského masivu jako na dlani. Z druhé strany pohoří se můžete kochat pohledem z vyhlídky 5fingers směrem na Hallstattské jezero.

Vyhlídka 5fingers, Dachstein

Obvykle nejsem velký fanda jízdy lanovkou tam a zpět, ale vyhlídky na Dachsteinu byste si neměli nechat ujít.

Dachsteinský ledový svět

Na Dachsteinu nevynechejte ani prohlídku ledových jeskyní. Dachsteinský ledový svět nabízí hned tři k prozkoumání:

Fascinující království ledu je přístupné jen v létě. Podívejte se na bližší informace a otevírací dobu a hlavně si nezapomeňte teplé oblečení.

Děti si vyzkouší adrenalinové sporty

Pokud se chystáte na rodinnou dovolenou, tak vás Dachstein určitě nadchne. V regionu si připravili 40 atrakcí speciálně pro rodiny s dětmi. Mezi ty nejzajímavější patří adrenalinové sporty ve verzi pro nejmenší. Vaše ratolesti si mohou vyzkoušet například sjezd MTB trailu nebo lezení na dětské ferratě. A nechybí ani oblíbená letní bobová dráha.

Vyhlídka Skywalk, DachsteinPohoda ve wellness

Naložit se po náročném dnu do bublinek a nechat svaly zrelaxovat? Není problém, zajděte si do bazénu a sauny v Ramsau. Druhý den budete opět v plné síle na zdolávání vrcholů a krásných vyhlídek.

 

Tipy na cyklotrasy v okolí Dachsteinu
Rodinná vyjížďka, nebo kopce na MTB?

 

Chystáte se k Dachsteinu na kole? Skvělá volba. Oblast je vyhlášená zejména pro svoje MTB trasy, ale nabízí i nenáročné vyjížďky.

Podél řeky Enns

kolo  střední  39,8 km 3:22 h 686 m 686 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Vydejte se na nenáročnou trasu údolím podél řeky Enns. Cestou se můžete zastavit na koupání v Badesee Pichl. Trasa s příjemným profilem je vhodná pro cyklisty všech kategorií.

Do Weissenbach s výhledem na Dachstein

  lehká  24,5 km 2:19 h 710 m 710 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Na této trase si užijete krásné výhledy na Dachsteinský masiv a namáhané nohy můžete osvěžit na Kneippových chodníčcích ve Weissenbachu. V Kneippových chodnících se střídavě chodí po oblázcích v teplé a studené vodě, což napomáhá krevnímu oběhu. Malá vesnice na řece Lech je také ideální pro občerstvení v jedné z místních hospůdek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#styria#gsoellhof#

Příspěvek sdílený Michael B. Fomin (@michael.b.fomin),

Na horském kole k vrcholkům Alp

  střední  20,2 km 2:11 h 790 m 790 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Trasa vedoucí z Ramsau vás zavede přímo pod impozantní alpské vrcholky. Když budete mít štěstí, potkáte cestou i sviště, kteří se skrývají v kopcích. Okolí Dachsteinu je osídleno mnoha koloniemi svišťů, kteří si už na turisty celkem zvykli. Proto máte jedinečnou šanci je vidět ve volné přírodě, nejlépe během brzkého rána nebo pozdě odpoledne.

Svišť, Dachstein

Tipy na turistické a běžecké trasy

 

Do soutěsky Silberkarklamm

  střední  4,5 km 2:13 h 434 m 453 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Túra po zpevněných chodnících skrz soutěsku Silberkarklamm vás zavede do říše rozeklaných skal a burácejících vodopádů.

 

Krása zrcadlení u jezera Spiegelsee

  střední  5,2 km 2:18 h 393 m 393 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Ještě vás pohled na dachsteinský masiv neomrzel? Tak si ho vychutnejte hned dvojitě. Jednou naživo a podruhé jako odraz v jezeru Spiegelsee, kam vás zavede tato krátká túra. K začátku trasy se vyvezete lanovkou.

 

Výběh z Ramsau

  těžká 12,7 km 2:15 h 612 m 612 m

Zobrazit trasu a výškový profil na Mapy.cz

 

Pravidelní běžci nezahálí ani během dovolené, a tak by se jim mohl líbit tento výběh z Ramsau. Na trase vás čeká různorodý profil.

 

Jsou vám tyto výlety málo? Vyrazte do sousedního Hallstattu, nebo k nedalekému Mondsee, Attersee, nebo Wolfgangsee.

Objevte všechny destinace v RakouskuKam jinam na dovolenou?

 

 

Chystáte se na dovolenou do Rakouska? Objevte všechny krásné regiony našeho jižního souseda. Na cyklisty a pěší turisty čekají desítky kilometrů tras v Tyrolsku, Korutanech a Zell am See. Je vám to málo? Pak se vydejte napříč Rakouskem po slavné Dunajské cyklostezce. Města Vídeň, Salzburg, Graz a Hallstatt lákají na historické a kulturní památky. Milovníky hor nadchne masiv Dachstein a nejvyšší hora Rakouska Grossglockner. Hledáte ideální místo pro rodinnou dovolenou? Vyrazte k jednomu z nádherných rakouských jezer Wolfgangsee, Achensee, Attersee nebo Mondsee. S našimi tipy si naplánujete nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku!

Další články