Cyklo kalhoty

36

Zpět Filtrování


Cyklo kalhoty

Vybrat si cyklo kalhoty není žádná hračka. Ale s naším průvodcem nákupu cyklo kalhot to půjde o poznání snáze.

Problematiku se vám pokusíme alespoň trochu přiblížit a chceme Vám pomoci při hodnocení hledisek výběru cyklo kalhot a jejich způsobu využití.
 
Vhodný výběr cyklo kalhot určuje především způsob jejich využití.
 
Pokud nechcete využít možnosti vlastnit oba základní typy cyklo kalhot, tedy cyklo kalhoty s výstelkou a bez ní, potom je jediným rozhodujícím kriteriem pro výběr cyklo kalhot to, zda je budete používat výhradně na kolo nebo i na běh či skating. Pokud předpokládáte, že Vám budou sloužit cyklo kalhoty pouze pro jízdu na kole, potom volba padne jednoznačně na cyklo kalhoty s výstelkou, klasického střihu s kšandami, tedy „čapáky“. Jako vhodný doplněk můžete zvolit vhodné cyklo kraťasy.
 
Předpokládáte, že budete využívat cyklo kalhoty pouze na kole, vyberte tedy cyklo kalhoty s výstelkou.
 
Rozhodujícím faktorem pro výběr cyklo kalhot je i to, zda jste rozhodnuti jezdit za každého počasí, potom jistě sáhnete po cyklo kalhotách pro mrazivé dny s vnitřním počesáním a vyšší gramáží textilie, použité na cyklo kalhotách. Zaměřit se při tom i na kvalitu vložky, použité v cyklo kalhotách, je naprostou samozřejmostí.
 
V zimě a chladu vaše záda zcela jistě ocení cyklo kalhoty s prodlouženým zadním dílem.
 
Způsob ježdění je potom dalším faktorem pro výběr cyklo kalhot, pro agresivní jízdu v terénu, s častým pohybem na zemi, je dobré volit cyklo kalhoty s fixačními páskami pod chodidly a zpevňujícími švy nad lýtky a koleny. Takové cyklo kalhoty mívají obvykle i širší a pohodlné šle.
 
Podle typu jízdy vybírejte cyklo kalhoty s fixačními prvky a zaměřte pozornost na výstelku.
 
Jestliže se ale věnujete i jiným zimním sportům, třeba běžkám, potom by volba cyklo kalhot měla směřovat na ty bez výstelky a při jízdě na kole cyklo kalhoty prostě doplnit kraťasy, které výstelku mají.
 
Cyklo kalhoty bez výstelky si můžete vzít na běžky i snowboard, na kolo je doplníte kraťasy.
 
Cyklo kalhoty Rogelli vám splní všechny požadavky při vašem výběru, designově i použitím materiálů čerpají všechny výhody z cyklo kalhot používaných profesionály a v kategorii universálních cyklo kalhot kombinuje Rogelli nejlepší zkušenosti i z ostatních činností a sportů.
 
Při výběru cyklo kalhot vám doporučujeme vybírat z nabídky značky Rogelli.
 
Kdy vybrat cyklo kalhoty pánské nebo dámské, v tom vám asi radit nemusíme, spíše stojí za to zamyslet se, zda vybrat cyklo kalhoty přiléhavé, elastické, nebo volné. Znovu to závisí na používání, z hlediska sportovního vyžití mimo kolo si jsou oba typy cyklo kalhot rovny, ty volné ale samozřejmě působí civilněji a v takových cyklo kalhotách si můžete jít klidně večer na horské boudě sednout na bar, bez obav z módní policie.
 
Volné cyklo kalhoty bez výstelky působí civilně a jsou vhodné i pro nesportovní činnosti.
 
Pro dětské cyklo kalhoty platí stejné zásady výběru jako pro dospělé, snad tedy jen zdůrazníme, že pro výběr dětských cyklo kalhot platí i stejné důvody. Ochrana při pádu, před provlhnutí a ochrana před prochladnutím, to vše dětské cyklo kalhoty zvládnou stejně dobře, jako cyklo kalhoty pro dospělé a že si děti zaslouží stejný komfort při sportu jako my, o tom není sporu.
 
Pro výběr dětských cyklo kalhot platí stejné zásady i důvody volby jako u dospělých.

Podívejte se na další kategorie, které souvisí s kategorií cyklo kalhoty: dětské cyklo kalhoty, cyklistické kalhoty s vložkoucyklistické kalhoty s gelovou vložkoucyklistické kalhoty.