Zajímavé cyklostezky České republiky

Projeďte se po možná nejdražších cyklostezkách na světě
K tomu, aby jste vyzkoušeli nejdražší cyklostezky na světě, nemusí většina z vás jezdit příliš daleko. Naleznete je totiž pochopitelně v Praze. Na webové stránce www.prazskecyklostezky.cz naleznete všechny pražské cyklostezky a to nejen stávající, ale i připravované podle aktuálních územních plánů. Cyklostezky si můžete vyhledat podle terénu a lokace, které si můžete sami navolit ve velice přehledném menu.

Zajímavý článek o skutečném stavu cyklostezek v hlavním městě
Zatímco zmíněný odkaz na pražské cyklostezky byl spíše obecného rázu, dost podstatné informace přinesl v létě aktuální zpravodajský server idnes.cz, který se problematice pražských cyklostezek podrobně věnuje. V článku Na kole přes Prahu. Chce to mapu, silné nervy a životní pojistku se můžete informovat o skutečné podobě, které mají pražské cyklostezky a nejedná se o placenou inzerci pražského magistrátu. Možná pro vás bude zajímavé podívat se také na horní lištu nad článek, kde je v rubrice Na kole, také podrubrika Cyklomapy, kde si hned můžete vytisknout třeba cyklostezky v Jizerských horách nebo na Šumavě.

Spojte kondiční projížďku s hezkým výletem
Nezpochybnitelným úspěchem je portál www.kudyznudy.cz, provozovaný Českou centrálou cestovního ruchu. Zřejmě nejpřehlednější vyhledávání pro vás bude, když zadáte heslo cyklostezky do vyhledávacího řádku, kde se vám pak rozbalí další nabídka k upřesnění vašeho hledání. Velmi zajímavým vyhledávačem na cyklostezky v celé České republice je i portál vyletnik.cz. Na odkazu www.vyletnik.cz/cyklotrasy/ naleznete cyklostezky s graficky znázorněnými vrstevnicemi i velmi hezky textově zpracovanými tipy na výlety.

Pár tipů z našeho Blogu Rogelli
Řadu tipů na cyklostezky a cyklotrasy naleznete i na našem blogu Rogelli. Na těchto odkazech si můžete prohlédnout cyklostezky v odlehlých parcích Trhoň a Radeč, velmi kvalitně provedené cyklostezky v nádherném Lednicko-valtickém areále , pokud máte rádi Kocoura Mikeše jistě nepohrdnete ani tipem na výlety vedené přes cyklostezky Ladova kraje a pro zkušené jezdce se můžete podívat na trasu z Prahy do Olomouce, kde si můžete přečíst o podobě cyklostezky 51 ze Šumperka do Olomouce. Nabízíme i zajímavé cyklostezky na Šumavě s detailním popisem trasy treku na jezero Laka a cyklovýlet na čtyři šumavská jezera.

Vzhledem k tomu, že budování jakékoliv cyklostezky je finančně velmi nákladná záležitost, tak je celkem uspokojivým zjištěním, že investoři se snaží své projekty dostatečně zviditelnit přes tradiční vyhledávače. Na druhou stranu určitě neuškodí, když si před výletem zjistíte informace o skutečném stavu cyklostezky, protože realita se od zbožného přání často velmi liší.

Další články