Recenze výrobku cyklistický dres MURA - dlouhý rukáv

Vytvořeno 09.05.2012

Začátkem měsíce jsme pro recenzi vybrali teplejší cyklistický dres s dlouhým rukávem MURA. Konkrétně se jednalo o dres Mura od firmy Rogelli. K posouzení jsme jej obdrželi v setu s barevně sladěným cyklodresem s krátkým rukávem, ten ale nebyl předmětem dnešní recenze.

Recenze výrobku cyklistický dres MURA - dlouhý rukáv

Již na ramínku působí dres díky střihu a kontrastním pruhům dynamicky a sportovně. Použité barvy nejsou nijak provokativní, jde spíše o sportovní střídmost než o poutání pozornosti. Na první pohled se ale jedná o profesionálně zpracovaný výrobek vyšší kvality. Ihned si všimnete působivého materiálu a vypracování i těch nejmenších detailů.

Převládajícím materiálem je Airlite+ s vaflovou strukturou. Prostorově vrstvená mřížka nad základní osnovou dává materiálu vynikající tepelně izolační vlastnosti, aniž by došlo k navýšení hmotnosti nebo snížení užitnosti ostatních funkcí. Naopak právě vaflová struktura ještě podpoří vliv na mikroklima těla a pomůže snadnějšímu odvodu par od těla. Vzhledem k tomu, že líc je od samotného těla vzdálen právě díky vaflové mřížce, výrazně se tak sníží tepelný most a tělo snáze udržuje svou teplotu i za chladnějšího počasí. K předpokládanému užití v nižších teplotách je uzpůsobeno i zpracování detailů – robustní zip je podložen kvůli profouknutí v celé délce, u krku lze jezdce překrýt, aby nestudil a neškrábal. Rukávy jsou sami o sobě přilnavé a navíc opatřeny gumou v lemu, ani zde nemá profouknutí šanci. Proti podfouknutí studeného větru působí významně střih boků s všitou širší gumou. Dres je tak fixován a nevytváří kapsy a ani neumožňuje zmíněné prochlazení podfouknutím. Zádová část je samozřejmě prodloužena. Jde o klasický více panelový střih, který umožní dokonalý pohyb, neškrtí a přitom fixuje oblečení na těle.

Po stránce užitnosti lze vyzdvihnout zadní kapsu, která je zde na rozdíl od obvyklých nepraktických jednodílných kapes řešena účelověji. Je rozdělená do tří sektorů, kdy krajní kapsy mají i střihové zkosení pro jednodušší vstup. Navíc je zde ještě vrchní čtvrtá kapsička na zip. Z bezpečnostně preventivního hlediska stojí za zmínku velké množství reflexních prvků a pruhů, které kromě dynamiky vzhledu zajišťují dobrou viditelnost uživatele.

Praktická zkouška potom potvrzuje předcházející podrobnou prohlídku a v zásadě naplňuje očekávání. Dres skutečně díky střihu modelovaných panelů pohyb nijak neomezuje a dobře sedí, postavu obepíná a neškrtí. Nemá tendenci podporovat pocení kůže, protože díky vaflové struktuře umožňuje lepší mikroventilaci. Svou povahou je ale dres Mura teplejší, nižší hodnota tepelného mostu díky Airlite+ mu dává širší možnost užití. Rukávy jsou velmi příjemně zakončeny a nenabírají vzduch, k rukám přilnou, neplandají. Celkový dojem podtrhlo i velmi příjemné nošení a na omak velmi přívětivé a jemné počesání tkaniny z vnitřní strany. Z hlediska praktičnosti lze vyzdvihnout i organizaci kapes.

Dres Mura se v současné době se svou cenou nepatrně nad tisíc korun dostává v poměru měřítka cena/výkon velmi vysoko. Jeho spotřebitelské parametry výrazně převyšují prodejní cenu a užitím značkových materiálů a důkladně zpracovaným detailem patří spíše k profesionální špičce. Vzhledem k decentnímu designu je určen prakticky všem, i když na trhu je jen ve třech střídmých barevných variantách (černá, červená a modrá) a pravděpodobně neosloví milovníky zářivých barev.

Cyklistický dres MURA s dlouhým rukávem si můžete prohlédnout i v 3D prezentaci zde.

kvalitní značkový materiál, zpracování detailu a více panelový střih, decentní sportovní vzhled, vyšší užitnost při srovnání cena/výkon

menší výběr barev v kolekci

Podělte se i Vy o zkušenosti s cyklodresem MURA v komentáři tohoto článku.

 

 

Chcete si vydělat spoluprací na našem blogu?

Více informací naleznete na této stránce - klikni zde.


Kam dál?


Diskuse k článku

Mura

Autor: Radek
Vloženo: 09.05.2012, 17:34
Mám ho necelý měsíc v černé barvě s červenými rukávy, párkrát už jsem v něm vyjel. Při teplotě do 20°C perfektní tepelná pohoda, je i příjemný na omak a opravdu pohodlný. Přesto, že je těsnější a má užší rukávy perfektně sedí.
Odpovědět

Přidání názoru

Políčka označená povinná položka musíte vyplnit.

Přezdívka:
povinná položka

E-mail:

Titulek:
Komentář:
povinná položka

opište prosím text z obrázku:
povinná položka
 
captcha  

Přidáním názoru - příspěvku se zavazujete dodržovat tento Názorový kodex:

  • Příspěvek nesmí obsahovat prokazatelně protiprávní obsah (odkazy na warez, navádění k třídní, náboženské nebo národnostní nesnášenlivosti apod.)
  • Příspěvek neobsahuje spam (nevyžádané reklamní sdělení a odkazy)
  • Příspěvek neobsahuje vulgarity

V případě pochybností o vhodnosti příspěvku rozhoduje názor redakce, příspěvky neodpovídající kodexu mohou být vymazány.

Informace o soukromí: u všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.Blog o cyklistice, běhu a běžeckém lyžování. Rady, novinky, zajímavostí. Blog, který píšete Vy pro ostatní.

Košík obsahuje 0 položek za 0 Kč