Průvodce po běžeckých trasách v České republice

Běžecké trasy v Praze
Ačkoliv si o pražském magistrátu můžeme myslet cokoliv, sportovní povaha bývalého primátora vedla k otevření nejedné zajímavé běžecké trasy v centru i na okrajích Prahy. Solidně je mapuje oficiální Portál pražského sportu, kde naleznete již naplánované běžecké trasy v okolí Hostivařské přehrady a Divoké Šárky, dále v Ďáblicích, Oboře Hvězda, Kunratickém lese, na Petříně a v neposlední řadě na stále oblíbenější Letné.

Běžecké trasy doporučované ostatními běžci
Vždy je dobré, když má člověk možnost přečíst si o tématu od lidí, kteří svého koníčka milují. Na populárním webu Behej.com v rubrice Běžecké trasy si amatérští běžci doporučují běžecké trasy, které jim přirostli k srdci a vysvětlují jejich přednosti i nedostatky.

Když chcete trávit volno aktivně
Vynikajícím plánovačem volných víkendů, ale i dovolených je portál České centrály cestovního ruchu Kudy z nudy.cz. Menu je sestaveno podle regionů a jeho velkou výhodou je, že spravuje i informační centra z celé republiky, která téměř vždy uvádí své nejlepší běžecké i cyklistické trasy.  

Pár dalších tipů na běhání v regionech
Pochopitelně, že nejlepší tipy na běžecké trasy vždy dostanete od lidí, kteří jsou aktivní pro své okolí. Na následujících odkazech tak naleznete běžecké trasy pro okolí Znojma - http://www.znojemskebehani.ic.cz/znojmobeh.htm, ve Frýdku-Místku http://frydekimistek.cz/?q=node/32, v lesích kolem Chrudimi http://lesychrudim.cz/ nebo běžecké trasy v Plzni http://www.behej.com/clanek/430-behej-com-chvali-plzen-sportovcum.

Závěrem bych rád dodal, že pochopitelně ne všechny dobré běžecké trasy naleznete na webu, a proto občas není úplně od věci, zjistit si běžecké trasy pěkně postaru dotazem na místní běžecký oddíl nebo informační centrum, které zdaleka neslouží jen turistům.

Další články