Kolo běžení krajem Zlínským - Chřiby a Baťův kanál

Kanál je v letních měsících plný lodí a je zde možnost tuto dopravu využít na více jak 50 km jízdy. Terén je rovinatý, ideální pro trénink vytrvalosti a síly.

Můj sportovní nástroj je koloběžka. Na jízdu po Baťově kanále doporučuji úzká silniční kola, hodně nápojů a pak už jen požitek z rychlé jízdy.
Jezdím prakticky za každého počasí. Pro své cesty jsem si vybral oblečení Rogelli, které používám na turistiku, trénink i závody.

Mám rád kopce a proto doporučuji i náročnější trasy nad Baťův kanál do Chřibských hor (chcete-li Buchlovské hory). Tratě jsou fyzicky velmi náročné, ale odměnou jsou více jak 5 km sjezdy. Nejznámějším místem je bezesporu Velehrad, do kterého přijedete nejen z Chřibských hor, ale i po Baťově kanále. Stačí, odbočíte-li ve Starém Městě směr Mordá – Velehrad.

Chřibské zalesněné pohoří je doslova protkané stezkami. Nejzajímavější místa najdete na vrcholcích hor, zejména hrad Buchlov, lesní chatu Bunč a rozhlednu Brdo. Kamenná rozhledna vysoká téměř 24 m v nadmořské výšce 587 m vám umožní pokochat se pohledem do zalesněné krajiny. Na zdolání vrcholků Chřibů je ideální terénní kolobka s pořádnými koly. A jaká je rozhledna?  Posuďte sami …

… a v zimě je otevřeno také. Jen je potřeba se pořádně obléci, jak jinak než do oblečení naší oblíbené značky Rogelli.

Hodně příjemných zážitků a ještě více kilometrů s pozdravem „Trhni si nohou“ přeje váš

Mgr. Pavel Kucik


Další články