Kde jsou moje blatníky?!?

Bláto na bílé golfce
Nevím, jestli si před vyjížďkou přečetla článek v nějakém módní magazínu "Jak vyrazit stylově a sexy na kolo", ale rozhodně tam chyběla rubrika rada ,,Jaké vybrat cyklodoplňky“. Projížděli jsme několik kilometrů lesem a protože bylo po dešti, na její zbrusu nové oblečení stříkalo bahno jedna báseň. Drahoušek si totiž nepořídila blatníky na kolo. Když vjela do souvislé vrstvy bláta a musela ve svých bílých teniskách s největším odporem došlápnout na zem, zoufale se otočila směrem ke mně. Čekal jsem, že zalituje, že si blatníky na kolo nepořídila, ale místo toho jen pronesla:,, Nemám bahno na čepici?“

Součkovy blatníky
Asi každý z nás si pamatuje Zdeňka Svěráka alias Součka z kultovního filmu Obecná škola, který pronesl památnou větu se zabláceným obličejem i pozadím: ,,Kde jsou moje blatníky?“. Tento gag si sice pamatuji a náramně se při něm bavím, ale stejně jsem loni na začátku sezóny s radostí vytáhl kolo ze sklepa a vůbec mi nedošlo, že na něm blatníky na kolo nemám. Při první vyjížďce jsem jel vůbec jak největší pitomec, protože jsem si zapomněl vzít i ostatní vybavení na kolo, bez kterého obvykle nevyjíždím. Chyběly mi blikačky na kolo i láhev (na vodu ;-) ). Jediné co jsem měl byly odrazky na kolo a spoléhal jsem se i na fosforeskující pruhy na cyklistických šortkách. Dnes mě každopádně pobavil soused, protože odpoledne trochu sprchlo a jelikož neměl blatníky na kolo a na hlavě měl podobně směšnou čepici jako Zdeněk Svěrák ve filmu, zřejmě mu teď budu chvíli říkat Souček.

Sváteční cyklisté
Nepatřím mezi profesionální jezdce a cyklistiku beru jako koníčka, při kterém si větrám hlavu. Nicméně právě kvůli tomu, že se na kole občas zapomenu, snažím se nezapomínat na cyklodoplňky. Člověk sice občas zastaví na projížďce na zahrádce, aby se občerstvil, ale stejně jsem nesvůj, když nemám láhev na kolo a v ní trochu vody. Jezdím své pravidelné trasy jak v lese, tak na silnici, takže obvykle vybavení na kolo nepodceňuji. Na jaře jsem ale vždycky jak utržený od řetězu, nemůžu se dočkat, až vyjedu a pak mám půlku věcí... Dobré cyklodoplňky není radno podceňovat!!!

Další články