Jaký pořídit batoh na kolo?

Proč jezdit na kole s cyklistickým batohem
Na delší projížďku na kole je potřeba řada věcí, které je třeba někam uložit a nikdo nic lepšího než batoh na záda nevymyslel. Zřejmě nemá cenu připomínat, že jízda na kole je fyzická aktivita, při které se určitě zapotíte. Jet na kole s mokrými zády, pak zastavit na točenou limonádu a nakonec si na mokrá záda znovu nasadit batoh je zážitek nejen nepříjemný, ale ve své podstatě i dost nechutný. Právě proto je tady batoh na kolo. Výrobci své zákazníky dobře znají, takže nespoléhejte na unisex a kupte si batoh na kolo jenom pro sebe. Budete mít batoh na kolo na míru a nastavitelnými popruhy si ho přizpůsobíte tak, aby vám seděl a překážel co nejméně. Díky všitým kontaktním plochám s tělem se pak maximálně eliminuje pot, tudíž se zpotíte jen na minimální ploše a pojede se vám příjemně.

Typy batohů na kolo a podle čeho vybírat
Batohů na kolo je velké množství a během posledních let se objevila i řada zajímavých typů, které uspokojí i nejnáročnějšího bikera. Podle svých požadavků na projížďku si můžete zakoupit batohy, které se liší zejména přihrádkovými systémy. Batoh na kolo tak může mít zvláštní všité oddíly na nářadí nebo náhradní oblečení, které potřebujete zejména na delší cesty. Batoh na kolo je také důležitý pro přepravu tekutin a je třeba říct, že za posledních několik let se vymyslela celá řada „zlepšováků“, z nichž některé jistě ocení i Přemek Podlaha. Váš batoh na kolo tak může mít zabudovanou chladící vložku na uložení tekutiny a speciálním typem je batoh, který je přímo vodní rezervoár. Umístíte si ho na záda a zabudovanou hadičkou z něj můžete pít přímo za jízdy.

Několik tipů na závěr
Pokud jste se rozhodli pořídit si batoh na kolo, určitě si vybírejte podle své velikosti a délky tras, které s ním chcete absolvovat. Ideální je pořídit si batohů na kolo hned několik, abyste si mohli vybírat podle aktuální potřeby, ať už kvůli převážení pití nebo nářadí a náhradního cyklooblečení. Váš batoh na kolo by měl mít také co nejlepší odvětrávací systém na zádech kvůli pocení a komfortu jízdy. Rozhodně neuškodí, pokud bude mít váš batoh na kolo v sobě také zabudovanou pláštěnku proti dešti. Šťastnou ruku při výběru!

Další články